Druhy

Podľa veľkosti a výšky plota si môžete vybrať niekoľko betónových platní, na ktorých sa po okrajoch upevňujú betónové stĺpy. Tieto stĺpy majú taktiež svoju veľkosť, ktorú si vyberiete podľa vašich požiadaviek. Takáto jednoduchá konštrukcia vám postačí na to, aby váš plot bol hotový.

V ponuke sú klasické dvojplatňové betónové ploty, ktoré sa najčastejšie využívajú na ohradenie rodinných domov alebo letných sídel. Poskytujú ochranu, ale zároveň fungujú aj esteticky. Ponúkajú aj výhľad do vašej okrasnej záhrady, na kvety pri dvore či nádherne vytvorenú skalku.

9

Ak však potrebujete väčšie súkromie a netúžite po tom, aby sa na vás niekto díval počas toho ako relaxujete, môžete si vybrať aj trojplatňové betónové ploty, ktoré sú o niečo vyššie, ale vôbec nepôsobia odpudivo. Sú vytvorené tak, aby plnili svoj účel, ale pôsobili aj esteticky na prostredie, v ktorom sa nachádzajú. Najčastejšie sa vyberajú pri typoch dvoroch koncentrovaných na rohu ulice.

Výber druhu plota je len na vás, podľa vašej potreby. Možno sa obávate už len samotného názvu „betónový“, no ide o betónovú platňu, ktorá je zo svojej vonkajšej strany vzorovaná, keďže umiestnenie nejakého betónového panelu by pôsobilo na okolie dosť rušivo. Výrobcovia však mysleli aj na tento fakt a doplnili ho o rôzne typy vzorov. Aby ste aj v tomto prípade mali na výber.

Betónové stĺpy však zostávajú tie isté a nie je potrebne meniť ich pri inom vzore betónovej platne. Boli vytvorené tak, aby sa prispôsobili všetkým typom platní.

Jednotlivé betónové platne majú svoje rovnaké rozmery, ktoré sa nemenia ani pri výbere iného vzoru, čo je výhodou. Slúžia na udržanie platní a nie sú široké, takže ich takmer ani nevidno.